Produkujemy z troską o przyrodę, 
                  żywimy dbając o ludzkie zdrowie 

MAMY TEGO DOŚĆ !

19-01-2016
Już po raz szósty odbyła się demonstracja w Berlinie
W sobotę 17 stycznia w Berlinie 23 tysiące rolników, konsumentów i aktywistów ekologicznych demonstrowało przeciwko przemysłowemu rolnictwu. Już po raz szósty podczas targów Grüne Woche pod hasłem "Mamy tego dość" miała miejsce demonstracja przeciwko "ciemnym stronom rolnictwa"
. - Coraz bardziej uprzemysłowione rolnictwo powoduje niskie ceny zbytu dla rolników, znikanie małych gospodarstw i brak przyszłości dla młodych rolników. Jednocześnie konsumenci chcą wartościowej żywności, a niekoniecznie najtańszej, nie chcą GMO ani na polach ani na talerzach, chcą, by zwierzęta były utrzymywane w warunkach odpowiadających potrzebom gatunku – mówi Dorota Metera z firmy Bioekspert zajmującej się certyfikacją produktów i zakładów rolnictwa ekologicznego.

Demonstrację rozpoczął przejazd 130 traktorów z różnych wsi niemieckich z hasłami: „Nie ma przyszłości bez rolników", "Stop TTIP i CETA". Za nimi szedł kolorowy pochód z hasłami "Siła ludzi zmienia system", "SOS - Save our seeds" (chroń nasze nasiona), "Rolnictwo ekologiczne to rolnictwo przyszłości". - Świadomi rolnicy i konsumenci uważają, że rolnictwo europejskie stoi na rozstajach: albo będziemy jeść żywność od rolników albo z agro-koncernów, które produkują żywność po cenach dumpingowych na rynki światowe. Dlatego proponują inną drogę: żywność wysokiej wartości z gospodarstw rolnych po uczciwych cenach dla rolników – dodaje Dorota Metera.
 żródło
Nowości


Archiwum